Webinar - seminarium internetowe

Wirtualna rzeczywistość stała się częścią codzienności współczesnego społeczeństwa. Nie wyobrażamy sobie dziś życia bez smartfonów i komputerów z dostępem do Internetu. Zamiast jednak walczyć z takim światem, powinniśmy jak najlepiej się do niego przystosować. Nie narzekajmy, że nasze dzieci spędzają za dużo czasu przed ekranem monitora lub telefonu, tylko zaproponujmy im lepsze wykorzystanie tych mediów. Doskonałym pomysłem są kursy e-learningowe, które już od dawna cieszą się popularnością wśród dorosłych, a obecnie coraz częściej wykorzystywane są także w edukacji dzieci i młodzieży.

Jakie kursy e-learningowe będą wartościowe?

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że ważny jest odpowiedni dobór treści w Internecie. Wiele stron jest wartościowych, ale inne lepiej jest omijać. Także wybierając e-learning warto kierować się opiniami, jaką ma dana placówka szkoleniowa, aby mieć pewność, że zapewni nam wysoki poziom edukacji przez Internet. Przede wszystkim webinary powinny być opracowywane przez doświadczonych nauczycieli, specjalistów w danym przedmiocie. Ważne jest też to, aby uczestnicy webinarium nie byli pozostawiani sami sobie – powinni mieć możliwość skontaktowania się z koordynatorem kursu w dowolnym momencie. Do jego zadań należy zaś odpowiadania na wszelkie pojawiające się pytania oraz rozwiewanie wątpliwości związanych z kursem czy poszczególnymi zagadnieniami na nim występującymi. Wartościowe są też te kursy e-learningowe, które nie proponują jednej metody nauczania – a rozmaite treści, na przykład zarówno filmiki, jak i teksty z zadaniami do nich. Dzięki różnym formom nauczania materiał może być dobrze zrozumiany zarówno przez wzrokowców, jak i przez słuchowców.

Webinaria dla szkół

Z pewnością webinary będą doskonałym uzupełnieniem edukacji w tradycyjnej szkole. Forma, która jest bliska uczniom, z pewnością zostanie przez nich dobrze odebrana. Według młodzieży ważną zaletą jest też to, że kursy e-learningowe mogą być realizowane w samodzielnie wybranym dniu, o dowolnym czasie.

Przeczytaj również:

Kursy naukowe online

Kursy naukowe online

Uczniowie, którym zależy na wysokich ocenach w szkole, bardzo często poświęcają swój wolny czas na dodatkową naukę....

czytaj dalej
E-learning w liceum

E-learning w liceum

Nauczanie na odległość przestaje być innowacyjnym sposobem edukacji, a staje się jedną z podstawowych, coraz bardziej...

czytaj dalej