Licealistka ucząca się przez webinar

Umiejętności dostosowania się do otaczającej rzeczywistości i wykorzystania wszystkich dostępnych możliwości, sprawiają, że jako ludzie możemy rozwijać się jeszcze szybciej. Warto wziąć to pod uwagę w każdej dziedzinie życia, także – a może przede wszystkim – w edukacji. Dzieci i młodzież dopiero kształtują swoje umysły, a nowoczesne technologie mają duży wpływ na to, jak postrzegają świat. Zamiast przeciwstawiać się temu i wciąż powtarzać znane od lat metody nauczania opierające się na tradycyjnych podręcznikach, warto właśnie do edukacji wprowadzić nowoczesne technologie, które z pewnością lepiej zachęcą młodzież do nauki.

Przykładem mogą być webinary do liceum, czyli internetowe spotkania, podczas których prowadzący widzi wszystkich uczestników, a uczestnicy – prowadzącego. Jest to nowoczesny sposób organizowania spotkań, wykorzystywany przez wielu pracodawców, a dziś dociera także do szkół.

Jakie webinary można prowadzić dla liceum?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o tematykę webinarów przeznaczonych dla uczniów szkół średnich. Mogą to być webinary przedmiotowe – na przykład poruszające najtrudniejsze tematy, jakie mogą pojawić się na matematyce. Dzięki e-lekcjom uczniowie mogą lepiej przyswoić sobie materiał, ponieważ nie są wówczas rozpraszani przez rozmowy innych dzieci, jak to zwykle bywa w klasie. Webinary w liceum mogą też rozwijać zainteresowania własne dzieci – dlatego chętni mogą wziąć udział chociażby w zajęciach językowych czy w indywidualnych warsztatach rozwojowych, które między innymi wpływają na poprawę umiejętności autoprezentacji, wzmacniają pewność siebie, uczą organizacji czasu i pracy. Tak naprawdę tematyka webinarów jest nieograniczona – w naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór zajęć, które z pewnością dzięki swojemu poziomowi będą odpowiadać uczniom klas licealnych. Wykorzystanie nowoczesnej technologii wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka, które wreszcie poczuje się rozumiane i docenione dzięki zauważeniu jego potrzeb związanych z edukacją.

Przeczytaj również: