lekcje z matematyki

Materiał przekazywany podczas lekcji matematyki w szkole nie zawsze jest zrozumiany przez każdego ucznia. Niestety nauczyciel nie ma tyle czasu, aby poświęcić go indywidualnie każdemu z trzydziestoosobowej grupy uczniów, dlatego młodzież bardzo często decyduje się na korepetycje, za których pomocą chce uporządkować swoją wiedzę i poprawić umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych. Tradycyjne korepetycje mają wiele zalet, jednak też jeden podstawowy minus: konieczność dopasowania ich terminu do tygodniowego planu ucznia, jak i planu korepetytora. To często rodzi problem.

Może się okazać bowiem, że korepetytor jest dyspozycyjny tylko w piątki wieczorem, tymczasem uczeń wówczas chodzi na zajęcia karate. Czy to oznacza, że uczeń musi pogodzić się z tym, że jego oceny z matematyki nie są najlepsze? Na szczęście istnieje doskonała alternatywa wobec tradycyjnych korepetycji – to warsztaty z matematyki online. Przeznaczone są dla uczniów klas siódmych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę, uzupełnić braki, jak i naprawdę  dobrze przygotować się do nadchodzącego egzaminu ósmoklasisty, który obejmuje między innymi właśnie część matematyczną.

Jak wyglądają warsztaty z matematyki online?

Warsztaty zostały przygotowane przez doświadczonych metodyków, którzy uwzględnili najważniejsze tematy zajęć, takie jak figury geometryczne, wyrażenia algebraiczne, równania, potęgi, graniastosłupy. Taki zakres zajęć pozwala uczniom po pierwsze utrwalić posiadaną już wiedzę i ugruntować podstawy, dzięki czemu uczeń uporządkuje informacje niezbędne do nauki matematyki na wyższym poziomie. Po drugie, forma warsztatowa, a więc mnóstwo różnego typu zadań, sprawia, że uczeń nie nudzi się, cały czas czeka go coś nowego, może liczyć na wyzwania związane z trudniejszymi zadaniami, jak i upewniać się, że rozumie każdy temat, dzięki wykonywaniu podstawowych zadań. Warsztaty z matematyki online to nie tylko dobre przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Dzięki zajęciom w takiej formie każdy uczeń może polubić matematykę!

Przeczytaj również: