Starszy człowiek uczący się przez internet

Świat nie stoi w miejscu. Możliwość wykorzystywania nowoczesnych technologii w każdej dziedzinie życia sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie naszego rozwoju. Dotyczy to nie tylko całego społeczeństwa, ale także każdego z nas osobno – rozwój osobisty jest bowiem naprawdę ważny zwłaszcza dla dorosłych, którzy chcą, aby ich życie odpowiadało całkowicie wyznawanym przez nich wartościom. Rozwój osobisty sprawia, że jesteśmy w stanie prawidłowo reagować na stresujące sytuacje, mamy odpowiednie podejście do każdej sprawy, potrafimy działać asertywnie i wiele innych. Jest to także doceniane przez pracodawców, którzy poszukują pracowników pewnych siebie, gotowych do kontaktu z klientem i starających się budować pozytywną atmosferę w zespole.

Obecnie dzięki nowoczesnym technologiom można pracować nad własnym rozwojem osobistym poprzez szkolenia online. Jest to opcja dla każdego – zarówno dla zapracowanych dorosłych, którym ciężko znaleźć czas na regularne dojazdy na kursy stacjonarne, jak i dla starszej młodzieży, która chce dobrze wypaść na rynku pracy dzięki kompetencjom miękkim na wysokim poziomie.

Kursy online z rozwoju osobistego

Oferta kursów online jest szeroka. Wśród propozycji znajduje się między innymi trening zastępowania agresji. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się, w jaki sposób kontrolować własną złość, aby nie zaogniać niepotrzebnie konfliktów, a wspólnie z drugą osobą dochodzić do rozwiązania. Zajęcia online obejmują ćwiczenia związane z umiejętnościami prospołecznymi, z okazywaniem empatii oraz z asertywnym działaniem. Na asertywności skupiony jest całkowicie także inny kurs: Akademia asertywności, przeznaczona dla dzieci i młodzieży, mających problem z wyznaczaniem granic w kontakcie z innymi ludźmi. Przygotowany program realizowany online pozwoli każdemu uczestnikowi na wybranie własnego tempa pracy, dzięki czemu wszyscy kursanci mogą dobrze zrozumieć cały dostępny materiał. Niektórzy pracują szybciej, inni wolniej – kursy online umożliwiają samodzielną pracę w zgodzie z własnymi możliwościami.

Czy szkolenia i kursy online są dla mnie?

 

Często zdajemy sobie sprawę, że nie mamy czasu na coś takiego jak kursy stacjonarne. Dlatego że zwykle nadmiar obowiązków wymaga od nas ciągłego skupienia i nie możemy poświęcić czasu na nic innego. Jednak tu z pomocą przychodzą kursy internetowe, dzięki nim możemy zdobyć niemalże dowolną umiejętność bez wychodzenia z domu. Jest to wspaniała opcja dla samotnych rodziców i każdej osoby, która nie ma zbyt wiele czasu.

Kursy edukacyjne online

Oczywiście zauważymy ogromne zalety tej metody. Kursy online są dostępne na specjalnych platformach takich jak webinary Onedu, dzięki którym mamy kontakt z nauczycielami i prowadzącymi dane kursy. Na pewno znajdziemy tam cos dla siebie. Wiele z nich to także kursy językowe, dzięki którym możemy podszkolić swoje umiejętności mówienia i pisania w wybranych językach obcych. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować swoich sił. W takim razie do dzieła i powodzenia w nauce.

Przeczytaj również: