Egzamin z języka angielskiego

Coraz więcej uczniów zastanawia się nad możliwością podejścia do matury międzynarodowej – to właśnie ten egzamin otwiera przed uczniami uniwersytety na całym świecie. W klasach dwujęzycznych renomowanych szkół średnich mogą znaleźć się jednak jedynie najlepsi – ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w teście predyspozycji językowych. Obowiązkowy test przeprowadzany jest co roku, a zadania obejmują przeróżne kategorie: między innymi wyczucie stylistyczne, tłumaczenie zdań z języka fikcyjnego na język polski, umiejętność wychwytywania podobieństw między różnymi językami itd. Aby dobrze wypaść, trzeba najpierw odpowiednio się przygotować… Jak?

Przygotowania online do testu predyspozycji językowych

Najczęściej wybieraną formą przygotowań jest kurs online, stworzony z myślą o uczniach, którzy chcą samodzielnie dysponować własnym czasem i zależy im na tym, aby umieścić kurs w grafiku dnia zgodnie z własnymi możliwościami. Przygotowania online do testu predyspozycji językowych wiążą się z dużą samodzielnością ucznia, ale nadal ich dużą zaletą jest możliwość kontaktu kursanta z trenerem, który udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania. Forma online obejmuje szereg zadań, stworzonych na podobieństwo do zadań egzaminacyjnych, dzięki czemu uczeń ma szansę oswoić się z testem i pozbyć się stresu z nim związanego. Podczas zajęć internetowych kursant zajmie się m.in. uzupełnianiem luk w tekście w języku polskim i obcym, zarówno w tekście czytanym, jak i ze słuchu, tworzeniem liczebników w językach obcych na podstawie wzoru, jak też rozwiązywaniem zadań typu prawda/fałsz. Warto wspomnieć, że podczas kursu wykorzystywane są nie tylko zadania z oryginalnych testów, ale także autorskie ćwiczenia oraz zadania z lingwistyki matematycznej. To sprawia, że podczas prawdziwego testu nic nie zaskoczy tak przygotowanego ucznia.

Dlaczego warto przygotowywać się do testu predyspozycji językowych online?

Wspomniane oswojenie się z formą zadań egzaminacyjnych to nie jedyna zaleta, jaką niesie ze sobą przygotowanie do testu predyspozycji językowych online. Do plusów zalicza się także wzmocnienie pewności siebie ucznia: gdy wie on, że poradził sobie z zadaniami podczas kursu online, może podejść bez stresu do wykonywania podobnych zadań na egzaminie.

Przeczytaj również: