Nauka internetowa

Wielu nauczycieli zauważa, że uczniowie podczas lekcji często nie zadają pytań, ponieważ się wstydzą lub z innych powodów nie chcą wypowiadać się na forum klasy. Tego typu zachowanie sprawia, że już po zakończeniu zajęć uczeń pozostaje ze swoimi wątpliwościami sam na sam – a niezrozumienie jednego tematu może często wiązać się z problemami w zrozumieniu dalszych zagadnień. Czy jest jakieś rozwiązanie na taką sytuację? W przypadku wielu uczniów, także tych nieśmiałych, doskonale sprawdza się nauka przez Internet. Oczywiście nie jest to zwykłe czytanie internetowej encyklopedii, gdyż suche informacje i tak mogą nie zostać zrozumiane.

Grunt to odpowiednie wytłumaczenie danych treści oraz sprawdzenie ich rozumienia poprzez różnego typu ćwiczenia i zadania. Dlatego nauczanie online jest o wiele bardziej rozbudowane.

Jak wygląda edukacja online?

Obecnie w Internecie dostępne są specjalne kursy edukacyjne, które tworzą doświadczeni nauczyciele metodycy. Takie rozwiązanie ma pomóc słabszym uczniom w zrozumieniu materiału już przerobionego w szkole, jak i pomóc młodzieży przygotowującej się do ważnych egzaminów. Edukacja online to dostęp do wcześniej wykonanego przez nauczyciela szkolenia z danego przedmiotu, dostosowane do wieku uczestników. Każdy zainteresowany może przed rozpoczęciem nauki online zapoznać się z przygotowanym programem, aby wiedzieć, jakie zagadnienia będą opracowywane. Inny program realizowany jest w przypadku uczniów, których czeka egzamin ósmoklasisty, a inny w przypadku tych, którzy chcą wziąć udział w olimpiadzie przedmiotowej cechującej się przecież wyjątkowo wysokim poziomem. Szeroki wybór zajęć sprawia, że każdy uczeń może dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Nauka przez Internet obejmuje jednak nie tylko tradycyjne przedmioty szkolne. Dostępny jest także na przykład kurs programowania, a także szkolenia związane z szeroko pojmowanym rozwojem kompetencji miękkich – asertywności, pewności siebie, umiejętności społecznych. Bez wychodzenia z domu można poszerzyć wiedzę w dowolnej dziedzinie.

Przeczytaj również:

Szkolenia naukowe

Szkolenia naukowe

Nie każdy uczeń lubi chodzić do szkoły – to stwierdzenie nikogo nie zaskakuje. Nauka bowiem uważana jest przez dużą...

czytaj dalej
Szkolenia edukacyjne

Szkolenia edukacyjne

Kwiecień i maj to pod pewnym względem wyjątkowe miesiące dla uczniów – ci, którzy niedługo kończą szkołę podstawową,...

czytaj dalej