Dziecko uczące się przez internet

Wielu rodziców uważa, że ich dzieci za dużo czasu spędzają przed komputerem. Są zdania, że ten czas pociechy mogłyby poświęcić na naukę. Czy jednak nie da się połączyć obu opcji? Doskonałym pomysłem wydają się internetowe szkolenia dla dzieci. Wykorzystują one to medium, które dzieci znają najlepiej – Internet. To właśnie za pomocą platformy online najmłodsi mogą realizować wybrany przez siebie kurs.

Dlaczego warto wybrać właśnie szkolenia dla dzieci online?

Przede wszystkim zaletą jest brak ograniczenia czasowego realizacji kursu. W przypadku szkoleń stacjonarnych cała grupa uczestników musiała dostosować się do jednego określonego terminu. Szkolenia dla dzieci online z kolei są realizowane indywidualnie przez każdego uczestnika i to od niego zależy, jaki dzień poświęci na zapoznanie się z przygotowanym materiałem. Internetowe szkolenia dla dzieci są tak opracowane, aby każdy uczeń zdołał przyswoić wszystkie treści. Dlatego w programie znalazły się zarówno filmy – które można cofać, przewijać, powtarzać itd. – jak i teksty z zadaniami, grafiki, prezentacje. W dowolnym wybranym przez siebie momencie można cofnąć się do przerobionych już treści. To właśnie sprawia, że szkolenia dla dzieci online zyskują przewagę nad kursami stacjonarnymi, w których nie da się przecież powtórzyć danej lekcji kosztem kolejnej.

Na jakie internetowe szkolenia można zapisać dzieci?

Oferta przygotowana przez Onedu jest szeroka, dlatego z całą pewnością każde dziecko znajdzie coś dopasowanego do własnych zainteresowań. Proponujemy między innymi kursy programowania. Wersja kursu od podstaw przeznaczona jest dla tych dzieci, które jeszcze nigdy nie miały kontaktu z programowaniem. Uczniowie bardziej doświadczeni mogą wybrać kurs przygotowujący do konkursu z programowania w języku Python. Oczywiście oprócz kursów specjalistycznych można wybrać także tradycyjne kursy przedmiotowe – z matematyki czy języka angielskiego, a także kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Warto skorzystać również ze szkoleń z kompetencji miękkich.

Przeczytaj również:

Nauka przez Internet

Nauka przez Internet

Wielu nauczycieli zauważa, że uczniowie podczas lekcji często nie zadają pytań, ponieważ się wstydzą lub z innych...

czytaj dalej