kurs przez e-learning

Pierwszym ważnym egzaminem w życiu dziecka jest egzamin ósmoklasisty. Po ośmiu latach nauki w szkole podstawowej przyszedł czas na sprawdzian posiadanej wiedzy oraz umiejętności. Od ilości uzyskanych punktów zależy to, czy nasza pociecha dostanie się do wymarzonej szkoły średniej – liceum czy technikum, które otworzą możliwość dalszej nauki na uniwersytecie lub pozwolą na podjęcie wymarzonej pracy. To właśnie dlatego wielu czternastolatków chce uzyskać jak najlepsze wyniki na egzaminie ósmoklasisty. Najważniejsze jest zatem dobre przygotowanie się. Warto wykorzystać możliwości, jakie daje pod tym względem nowoczesna technologia: obecnie coraz częściej wybieraną przez młodych ludzi formą nauki jest e-learning.

Egzamin ósmoklasisty przestaje być tak stresujący, gdy można się do niego dobrze przygotować i to bez wychodzenia z domu! E-nauka to doskonała opcja dla każdego ucznia, który posiada komputer z dostępem do Internetu.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty za pomocą e-learningu

Dlaczego właśnie forma nauki przez Internet tak podoba się uczniom? Przede wszystkim – kursant sam wybiera miejsce i czas nauki. Jeżeli najlepiej jest mu skupić się rano, kiedy wszyscy domownicy jeszcze śpią – wówczas wystarczy uruchomić e-learning o wybranej przez siebie porze i rozpocząć naukę. Jeśli jednak wieczorem uczeń jest najbardziej zmobilizowany do samodzielnej pracy, to nic nie stoi na przeszkodzie do rozpoczęcia kursu internetowego o takim wybranym czasie.

Kursy internetowe a zarządzanie sobą w czasie

Warto zauważyć, że choć kursy tego typu dają dużą samodzielność w zakresie wyboru miejsca i czasu nauki, to równocześnie w ten sposób uczą zarządzania sobą w czasie, samomotywacji oraz efektywnej pracy bez ciągłego nadzoru osoby dorosłej. To nie oznacza, że nikt nie „pilnuje” postępów ucznia. Podczas całego kursu internetowego przygotowującego do egzaminu ósmoklasisty uczestnik ma możliwość skontaktowania się z nadzorującym nauczycielem, zadania pytań. Dzięki temu wszystkie wątpliwości kursanta są na bieżąco rozwiewane, a wiedza poszerzana.

Przeczytaj również: