kurs przez e-learning

Czemu warto stawiać na kursy online?

 

Odpowiedź na to pytanie nie każdemu wyda się oczywista. Po co brać udział w kursach online? Czy nie okażą się stratą czasu i pieniędzy? Czy warto wydawać oszczędności na kurs odbywający się, w przeciwieństwie do tradycyjnych szkoleń, jedynie w sferze wirtualnej? Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto brać udział w kursach internetowych.

Kurs online – czym jest?

 

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę charakteryzuje się dobrze przeprowadzony kurs online. Szkolenie odbywa się tylko i wyłącznie przez Internet. Dostajesz dostęp do specjalnej platformy, gdzie znajdują się lekcje – w formie tekstowej, wideo bądź audio. Stopniowo, w swoim czasie, realizujesz każdy etap. Kurs online zazwyczaj składa się z kilku lub kilkunastu modułów. Najlepszym sposobem jest przeznaczenie na moduł jednego dnia. Jeśli jednak nie zdążysz zrealizować lekcji w oczekiwanym terminie, zawsze możesz wrócić do danego modułu później. Dostęp do platformy, w zależności od decyzji organizatorów, otrzymujesz na określony czas, np. rok od daty wykupienia kursu, lub dożywotnio.

W czasie kursu online realizujesz ćwiczenia, które pozwalają Ci przyswoić przedstawioną w kursie wiedzę w praktyce. Nie warto rezygnować z zadań, gdyż to właśnie one uczą Cię najwięcej – nie wystarczy, że przyswoisz teorię, jeśli nie będziesz miał ochoty realizować praktycznych ćwiczeń, które mają sprawdzić Twoje umiejętności.

Niejednokrotnie mentorzy organizują webinary, podczas których prowadzą szkolenie na żywo i odpowiadają na Twoje nurtujące pytania. Są również dostępni do Twojej dyspozycji w określonych godzinach w tygodniu. Zazwyczaj po zakończeniu kursu organizatorzy przyznają certyfikat, jako eksperci poświadczając, że ukończyłeś szkolenie i nabyłeś wymaganą wiedzę.

Oszczędność czasu i wygoda

Wybór kursu online zamiast tradycyjnego szkolenia to spora oszczędność czasu. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, sam decydujesz o tym, czy poświęcisz chwilę na naukę w swoim gabinecie, salonie czy może w kawiarni. Nie jesteś podporządkowany żadnemu harmonogramowi. Indywidualnie zarządzasz, kiedy możesz poświęcić realny czas na pracę z kursem. Systematycznie realizujesz lekcje i wykonujesz ćwiczenia, nie marnując czasu na zbędne przerwy kawowe, lub przeciwnie – sam wyznaczasz chwilę na odpoczynek.

Kurs online świetnie sprawdzi się w przypadku osób pracujących, które chciałyby dodatkowo rozwijać się w innym kierunku zawodowym i nie mogą pozwolić sobie na dostosowanie się do organizatorów szkolenia. Młode mamy, które także nie mają możliwości swobodnego zarządzania czasem, a chciałyby poszerzyć swoje umiejętności, by łatwiej znaleźć w swoim położeniu pracę, również powinny rozważyć udział w dobrym kursie online.

Dostępność kursu online

Nabyta wiedza nie cechuje się byciem gorszą od szkoleń organizowanych na żywo w wyznaczonym miejscu, a niejednokrotnie kurs online jest jedyną możliwością poszerzenia umiejętności w interesującym nas, specyficznym temacie. Najprościej jest bowiem, znaleźć szkolenie stacjonarne dotyczące popularnych tematów, jednak poszukując dziedzin niszowych, może się okazać, że kursy takie nie są regularnie organizowane lub odbywają się jedynie w oddalonym od nas mieście, do którego nie mamy możliwości wówczas dotrzeć.

nauczanie online

Coraz więcej profesjonalistów w swoim zawodzie decyduje się podzielić swoją wiedzą z innymi w sieci, tworząc kurs online.

Kursy online z certyfikatem

Wątpliwość wielu budzi pytanie o to, czy kurs online rzeczywiście może stanowić równowartość szkolenia czy wykładu. Czy daje cokolwiek oprócz zbioru informacji, które i tak moglibyśmy znaleźć w Internecie? Wszystko zależy od tego, kto ów kurs organizuje, jednak warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach coraz więcej działań, które niegdyś miały miejsce wyłącznie offline, jest przeprowadzanych właśnie w sieci. Internet stwarza coraz więcej możliwości rozwoju – również zawodowego.

Profesjonalne, zawodowe kursy online są zwieńczone przyznaniem certyfikatu, poświadczającego nabyte przez Ciebie podczas szkolenia umiejętności. Poszczególne kursy online różnią się od siebie, jednak w przypadku profesjonalnych kursów zawodowych mentorzy na bieżąco sprawdzają Twoją wiedzę. Zyskują tym samym pewność, że rzeczywiście zrealizowałeś kurs, przykładając się do niego i wykonując zadane ćwiczenia. Przyznany certyfikat jest rekomendacją profesjonalistów, którzy przyznają zgodność co do tego, że z nabytą podczas kursu wiedzą możesz wyjść na rynek pracy. Certyfikat pomoże Ci uzyskać zaufanie klientów, a Ty będziesz miał pewność, że Twoja wiedza jest zgodna z ogólnie przyjętymi normami. Dzięki temu staniesz się pewny swoich umiejętności, a to pozwoli Ci lepiej się reklamować oraz szybciej zyskiwać nowych klientów.

 

Inwestycja w rozwój

Kursy online są sporym ułatwieniem w poszerzaniu swoich umiejętności oraz kwalifikacji. Nie możesz już posiłkować się wymówką braku czasu czy niemożnością wyjazdu na szkolenie. Kurs online wychodzi Ci naprzeciw, niezależnie od Twojej sytuacji umożliwiając naukę w domu. Pamiętaj jednak, by rozważnie wybrać kurs. Sprawdź opinie byłych kursantów i upewnij się, że szkolenie okazało się dla nich pomocne i spełniło wszystkie ich wymagania. Kurs online to świetna inwestycja w rozwój zawodowy i intelektualny, jeżeli tylko wybierzesz odpowiedni dla siebie.

Przeczytaj również: